FILIP CUP 2013

Wydarzenia i galeria zdjęć › FILIP CUP 2013

Pomagają Filipowi. Drugi turniej za nami

 

Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny roczników 95 i 96 Pogoni Lębork w silnie obsadzonym Noworocznym Turnieju Charytatywnym Filip Cup 2013. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i sponsorom udało się zorganizować świetną imprezę sportową i pomóc Filipowi. Ideą turnieju była pomoc dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe 19-letniego Filipa Czaji. Środki zebrane podczas turnieju i z odpisu 1% są niezbędne w rehabilitacji Filipa. – W roku 2012 dzięki odpisom z 1% i pomocy ludzi dobrej woli w tym kibiców Pogoni Filip mógł uczestniczyć w dwóch turnusach rehabilitacyjnych w Złotowie. Sześć razy w tygodniu ma zajęcia w domu z dwoma rehabilitantami, objęty jest także indywidualnym nauczaniem – wyjaśnia brat Filipa Michał, kibic Pogoni.

 

Turniej przygotował Sebastian Myszk i Kaszubskie Stowarzyszenie Sportowo Kulturalne przy wydatnym wsparciu Stowarzyszeniu Sympatyków Pogoni Lębork. – Cieszę się, że kolejny raz byliśmy w stanie pomóc Filipowi – mówi prezes SSPL Łukasz Hrycyk. – Dopisała frekwencja na trybunach, a to cieszy, z roku na rok turniej nabiera emocji. Chciałbym podziękować wszystkim sponsorom i kibicom, którzy przyłączyli się do pomocy Filipowi. Za rok też będziemy i zagramy dla Filipa.

 

Popularne piłkarskie przysłowie mówi, że gospodarzom pomagają ściany. W przypadku sobotniego turnieju pomogli kibice Pogoni, którzy z flagami, śpiewami, bębnem głośno dopingowali oba zespoły Pogoni. To rzadki widok na młodzieżowych turniejach w Polsce.