FILIP CUP 2014

Wydarzenia i galeria zdjęć › FILIP CUP 2014

W sobotę 25 stycznia w Lęborku odbyła się III edycja charytatywnego turnieju noworocznego Filip Cup 2014. Jak co roku podczas trwania juniorskiego turnieju w piłkę nożną rocznika 2000 zbierane były środki dla niepełnosprawnego lęborczanina Filipa Czaji. Jak co roku nie zawiedli organizatorzy, młodzi piłkarze i kibice. Na halę dotarł też Filip z rodziną. Tym większa radość, że w tym roku turniej po raz pierwszy wygrała drużyna Pogoni Lębork! Trenowany przez Ireneusza Świątka zespół w finale pokonał w rzutach karnych Pomorze Potęgowo 4:3. Statuetkę najlepszego strzelca odebrał Wiktor Gojtowski (Pogoń), a bramkarza Dariusz Składanowski, również z Pogoni. Drugi zespół Pogoni zajął 8. miejsce.

- Cieszę się, że odbyła się już kolejna edycja Filip Cup. Ten turniej pokazuje, że są osoby, którym Filip nie jest obojętny. Pomoc którą otrzymaliśmy w zeszłym roku, zapewniła logopedę oraz rehabilitanta. Filip był również na dwóch turnusach rehabilitacyjnych, każdy z nich kosztował 5 tysięcy złotych, także jak widać, pomoc jest stale potrzebna. Chciałam podziękować w imieniu Filipa wszystkim osobom, które tak chętnie Nam pomagają, organizatorom turnieju, kibicom, jak i zespołom biorącym udział w zawodach. Chciałabym również zachęcić do oddana 1% na Filipa. Raz jeszcze serdecznie dziękuję - mówiła podczas piłkarskich zmagań mama Filipa.

 

Głównym organizatorem imprezy był Sebastian Myszk. Pomagali mu kibice Pogoni ze Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lębork, oraz wielu sponsorów - ProFarm Lębork, Govicar, Prądex, Feniks BHP, Cafe del Mar i Zielona Restauracja.

- Już po raz trzeci SSPL wraz z kibicami Pogoni bierze udział w charytatywnym turnieju Filip Cup. Ze swej strony staramy się wspomóc głośnym dopingiem drużyny Pogoni, które biorą udział w turnieju. Prowadzimy też zbiórkę funduszy na rehabilitację, która jest niezbędna przy chorobie Filipa. W tym roku turniej był nad wyraz udany, ponieważ pierwszy raz w historii wygrała go drużyna Pogoni – wyjaśniał Łukasz Hrycyk, prezes SSPL. - Jednak największym sukcesem był uśmiech Filipa, który pojawił się u niego podczas dekoracji drużyn. Piękne chwile, dla których warto pomagać i organizować tego typu turnieje. Chciałbym podziękować też sponsorom, władzom miasta za pomoc w organizacji turnieju, a kibicom za głośny doping. Cała Pogoń zawsze razem. TPL!

Zwycięski zespół Pogoni I w składzie: Dariusz Składanowski, Adrian Grzenkowicz, Patryk Barembruch, Jakub Kreft, Wiktor Gojtowski, Bartłomiej Łosiak, Kacper Truszczyński i Dawid Młyńczyk po wyjściu z grupy w półfinale po rzutach karnych wygrał z Słupią Kwakowo, a w finale w podobnych okolicznościach pokonał Pomorze Potęgowo.


- Turniej oceniam oczywiście pozytywnie, drużyny były bardzo wyrównane
- komentuje zawody trener Pogoni Ireneusz Świątek - Chłopcy wkładali w grę dużo serca, nic dziwnego, skoro z trybun słyszeli głośny doping. To naprawdę fajne uczucie i mobilizacja do gry. Cieszę się, że mogliśmy swoją grą dołożyć cegiełkę do szczytnego celu jakim jest pomoc Filipowi. W imieniu swoim i drużyny dziękuję naszym kibicom za wsparcie i doping.

Drugi zespół Pogoni zajął 8. Miejsce i zagrał w składzie: Jakub Dampc, Mateusz Smyra, Adam Ceregra, Damian Białobrzeski, Adam Choszcz, Paweł Dubiel, Jakub Wolski