FILIP CUP 2015

Wydarzenia i galeria zdjęć › FILIP CUP 2015     W pomoc charytatywną dla Filipa Czai cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe włączyli się pomorscy sportowcy. Turniej piłki nożnej „Filip Cup 2015” odbył się w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku. W wydarzeniu wzięły udział drużyny juniorów i seniorów m.in. Druteksu – Bytovii Bytów, Pogoni Lębork i Jantaru Ustka.

     Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne „Rafa” zorganizowało charytatywny turniej halowej piłki nożnej „Filip Cup 2015”. W szczytne przedsięwzięcie, zachęcające do pomocy choremu na dziecięce porażenie mózgowe Filipowi Czai, włączyło się w sumie osiemnaście zespołów. W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku zagrali seniorzy i juniorzy m.in. takich klubów, jak Drutex – Bytovia Bytów, Pogoń Lębork, Jantar Ustka, i GOSRiT Luzino. Cel przyświecał im szlachetny: wsparcie Filipa w walce z chorobą.

 

     Gwiazdą wieczoru podczas turnieju był zespół Red Pop Dance Creator – półfinalista programu rozrywkowego Mam Talent. Członkinie formacji tanecznej przyłączyły się do akcji charytatywnej. „Osoby, które przychodzą, zachęcamy, aby przekazywały jeden procent podatku na konto Filipa. Mamy ulotki, prowadzimy rozmowy. Taki wybraliśmy system zbierania dla niego środków” – powiedział Sebastian Myszk, główny organizator „Filip Cup 2015”. Turniej organizowany jest już po raz czwarty.

 

     Filip ma 21 lat. Od urodzenia nie chodzi. Pod względem intelektualnym rozwija się jednak prawidłowo. Za pomocą komunikacji niewerbalnej potrafi nawiązać kontakt z tymi, którzy go otaczają. Uczy się w trybie indywidualnym. Niedługo ukończy szkołę średnią. Dochód z corocznych akcji przeznaczany jest na zajęcia z logopedą i turnusy rehabilitacyjne. Koszt jednego wyjazdu wynosi ponad 5 tysięcy złotych. Pani Mariola, mama chłopca docenia każdą pomoc, jaką uzyskuje od organizatorów i sponsorów. Wszystkim ludziom, którzy wspierają jej syna, bardzo dziękuje.

 

     Publiczność dopisała. Na trybunach zasiedli nie tylko kibice piłki nożnej, ale także rodziny z dziećmi. Cykliczne przedsięwzięcie wspierają także władze samorządowe. „Uważamy, że każda akcja charytatywna, która jest realizowana w postaci chociażby turniejów sportowych, to cenna inicjatywa zrzeszająca szereg ludzi” ‒ zaznaczył Maciej Barański, wicestarosta lęborski.

Wyniki turnieju: 

Grupa A 


SOS Dream Team TS-R RAFA - Lemat Zatorze 0:0 
Pogoń Lębork - Jantar Ustka 0:1 
Lemat Zatorze - Chrobry Charbrowo 1:2 
Jantar Ustka -SOS Dream Team TS-R RAFA 1:1 
Chrobry Charbrowo - Pogoń Lębork 2:1 
Lemat Zatorze - Jantar Ustka 0:1 
SOS Dream Team TS-R RAFA - Pogoń Lębork 2:1 
Jantar Ustka - Chrobry Charbrowo 0:0 
Pogoń Lębork - Lemat Zatorze 1:0 
Chrobry Charbrowo - SOS Dream Team TS-R RAFA 0:2 

Grupa B 

Max Bruk Lębork - Gts Czarna Dąbrówka 5:1 
Drutex Bytovia Bytów - Gosrit Luzino 0:1 
Max Bruk Lębork - Start Łebień 1:0 
Gosrit Luzino - Gts Czarna Dąbrówka 2:0 
Start Łebień - Drutex Bytovia Bytów 2:2 
Max Bruk Lębork - Gosrit Luzino 1:1 
Gts Czarna Dąbrówka -Drutex Bytovia Bytów 0:3 
Gosrit Luzino - Start Łebień 3:1 
Drutex Bytovia Bytów - Max Bruk Lębork 1:5 
Start Łebień - Gts Czarna Dąbrówka 2:1 

Półfinały: 

SOS Dream Team TS-R RAFA – Gosrit Luzino 0:0 (k. 2:1) 
Max Bruk Lębork – Jantar Ustka 2:1 

mecz o 3. miejsce: 


SOS Dream Team TS-R RAFA – Jantar Ustka 1:3 

Finał: 

Gosrit Luzino – Max Bruk Lębork 0:3 


                                                                                                                                                      Info: www.kanal6.pl, www.pogon.lebork.pl